Házasságukból született egyetlen fiúk, László.
Anyja tökéletes fiatalembert akart belőle formálni. Ehhez nem csupán színjeles bizonyítvány kellett, hanem az is, hogy fia folyékonyan beszéljen legalább három-négy világnyelvet, tudjon zongorázni, legyen otthonos olyan előkelő sportokban, mint a teniszezés, vívás, korcsolyázás és a táncparketten is állja meg a helyét.
Hatalmas tudását, műveltségét gyermekkorától olthatatlan kíváncsisággal, kitartó szorgalommal szerezte. Élete folyamán ezt a kincset osztotta meg olvasóival.
A külföldi írók műveit eredetiben tudta olvasni. Nyelvtudását fordítói munkái is híven bizonyítják.
Középiskoláit a budai Toldy Reálban járta. Hetedikes gimnazista korában találkozott először Ady Endre öt-hat versével. Talán ez volt életének legsorsdöntőbb olvasmányélménye. Itt az önképzőkörben próbálkozott először az írással. Tanárai és barátai támogatták ebben a törekvésében, mert látták, hogy tehetséges író válik majd belőle.
1919 őszén kezdte meg tanulmányait a bölcsészkaron, de néhány hét után az orvosi egyetemre iratkozott át. Úgy gondolta, hogy humán ismereteket olvasás útján is szerezhet az ember, de korszerű műveltség természettudományos felkészültség nélkül nem létezik. Végül orvosi diplomát szerzett.
Hogyan indult Németh László írói pályája?
Már túl volt az orvosi egyetemen, cselédkönyvesként dolgozott a János Kórházban, amikor nevét hivatalosan is bejegyezték a magyar irodalomba.
Végzett orvosként Budán a Medve utcai Ált. Iskolában végzett iskolaorvosi gyakorlatot. Itt lehetősége nyílt egészségtant is tanítani. Ekkor került közelebbi kapcsolatba az oktatással.
Megszerette a pedagógiai tevékenységet. Életének legszebb emlékeit tanári pályájának köszönte.
A hódmezővásárhelyi tanár-évek alatt kezdett el regényeket írni, első sikereit is ekkor értre el.
Végül az írói hivatást választotta élete céljául, s a magyar irodalom kiemelkedő egyénisége lett. Németh László 10 regényt írt.
Legismertebb regényei : az Égető Eszter,a Gyász, az Iszony, az Irgalom című művek.
Az életrajzából tudjuk, hogy drámákat is írt.
Több színművét is bemutatták színházaink. Történelmünk jelentős személyiségeit örökítette meg néhány drámájában. Pl.: Széchényi, Az áruló, a II. József, Petőfi Mezőberényben, Apáczai, stb.
1930-ban Baumgarten -díjjal,
1950-ben Kossuth-díjjal,
1957-ben József Attila-díjjal,
1961 Munka Érdemrend arany fokozattal
1965-ban Herder-díjjal,
1968-ban Batsányi-díjjal ismerték el.
Németh László élete és munkássága ezt üzeni nekünk:
"Tudás és műveltség - ez a két szó vezéreljen minket is,
ha Európa művelt polgárai közé akarunk tartozni."
A név felvételét követően minden évben megemlékezünk az író születésnapjáról. Példaként állítjuk tanulóink elé a szülei iránti szeretetét,apja iránti rajongó tiszteletét. A felesége, gyermekei felé áradó végtelen szeretetet, melyet a felelősségérzet is áthat.
Hangsúlyozzuk bensőséges viszonyát a tanuláshoz, az iskolához, önképzőköri barátaihoz, mely ösztönzően hatott későbbi írói munkásságára is.
Megismerkedhetnek első írói sikereinek élményeivel. Ismertebb novelláinak, regényeinek, drámáinak tartalmát is röviden elmeséljük, hogy ismerjék műveit és felnőttként el is olvassák azokat.
Az író születésnapján koszorút helyezünk el az I. kerületi Pauler utcai emléktáblánál.
1996-ban találkozót szerveztünk Németh Csillával, az író lányával, ahol a gyerekek személyesen beszélgethettek vele édesapjáról.
Halálának 30. évfordulóján iskolánk nevében koszorút helyeztünk el az író sírján.
2006-ban 8 fordulós "Németh László Emlékverseny" feladatsorral készültek tanulóink 105. születésnapjára. A felkészülést vetélkedővel zártuk, melyre tisztelettel meghívtuk Németh Ágnest, az író lányát.
Iskolánk 110 éves fennállásának jubileumát Németh László mellszobrának felavatásával nyitottuk meg.
Könyvtáros