„Az életemben, hála isten, sok minden van, amire szívesen emlékszem: a gyermekkori vakációk, a mezőszilasi, középbogárdi rokonok, a Toldy főreál s ottani barátaim, az orvoskaron eltöltött évek, s fiatal házas korunk máig sugárzó fénye, a foglalkozás lányaimmal, a Medve utcai polgáristák, hódmezővásárhelyi tanárkodásom. Különféle munkáimban, életrajzi töredékeimben, írói életemről, vándorlásomról az írók világában mindezt rég földolgoztam már.”- vallott önmagáról Németh László író, iskolánk névadója.

Szavaival élve mi is szívesen emlékezünk. A születésnapján, április 18-án, az évente hagyományosan megtartott Németh László hetekre, és különösen Németh Magda, az író lányának iskolánkban tartott rendhagyó irodalomóráira. Most ismét hazatért, Budapesten itt van velünk ezekben a gondterhelt időkben is. Igaz, most csak a korábbi találkozások élményeit idézhetjük magunk elé, fotókon, videókon keresztül, de ígérte, hogy jövőre ismét ellátogat hozzánk, iskolánkba, ahol nagy szeretettel várjuk Őt!

Nmeth Lszl Napok megemlkezs 2020

© 2021 - 8. Kerületi Németh László Általános Iskola - Honlapkészítés

Weboldalunk a hatékonyabb működés érdekében cookie-kat használ.Weboldalunk böngészésével ön beleegyezik, hogy számítógépén / mobil eszközén cookie-kat tároljunk. A cookie-khoz tartozó beállításokat a böngészőben lehet módosítani.További információ.

EU Cookie Directive Module Information