Iskolánkban hagyományainkhoz hűen idén is megrendezésre került a Németh László Napok programsorozat. Az első nap április 18-án, az író születésnapján, a kerületi Szólások és közmondások versenyen vettünk részt a Deák Diák iskolában. Tanulóink nagyon ügyesen szerepeltek, és első helyezést értek el. A csapat tagjai Tóth Cintia és Paranics Zita 8. b osztályos tanulók.

Április 19-én 20 diákkal ellátogattunk a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárba, ahol egy vezető segítségével bebarangolhattuk az egész intézményt. A gyerekek élvezték, rengeteg fotót készítettünk a szebbnél-szebb termekben

Pénteken egy ünnepi műsor keretében megkoszorúztuk Németh László mellszobrát, mely iskolánk földszintjén található, illetve néhány tanulóval tiszteletünket tettük az I. kerületi Németh László-szobornál is. Ezután rendhagyó irodalomórát tartott iskolánk könyvtárában Németh Magda, Németh László lánya, melyen 7-8.-os tanulóink vettek részt.

Weöres Sándor év lévén a költő verseihez illusztrációkat készítettek diákjaink, melyek közül a legszebbeket iskolánk folyosóján ki is állítottunk. Emellett az alsósok szövegértési- illetve szépíróversenyt is tartottak Németh László életével, munkásságával kapcsolatosan.

<< Tovább a képekhez >>

2018.04.18-2018.04.20

© 2019 - 8. Kerületi Németh László Általános Iskola - Honlapkészítés

Weboldalunk a hatékonyabb működés érdekében cookie-kat használ.Weboldalunk böngészésével ön beleegyezik, hogy számítógépén / mobil eszközén cookie-kat tároljunk. A cookie-khoz tartozó beállításokat a böngészőben lehet módosítani.További információ.

EU Cookie Directive Module Information